W ubiegły weekend w Hali MOSiR odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików (13-14. 06.2026).

Nie zabrakło w nich zawodników SP8 reprezentujących barwy Szermierka GRYF Mielec oraz @PTG Sokół 1893 Mielec:
chłopcy: Mazurkiewicz Franek 25m, Działowski Adam 45m, Mazurkiewicz Jan 51m, Murdza Olek 62m, Weryński Dominik 66m, Soja Bartek 69m, Miłoś Olivier 97m.
dziewczyny: Heller Tosia 128m
Natomiast drużyna w składzie: Mazurkiewicz Franek, Mazurkiewicz Jan, Murdza Olek, Soja Bartek zajęła bardzo dobre, 13. miejsce.
Brawo!

Wielki sukces SP 8 w Mielcu!

Z ogromną radością informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 8 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Mielcu po raz pierwszy w swojej historii uzyskała dofinansowanie programu Erasmus+ KA122-SCH na realizację projektu pt. „Od lokalnej szkoły do europejskiej wspólnoty – budowanie przyszłości Polski w Unii Europejskiej”.
W dniu 9 czerwca 2026 r. nasz projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości 54 301 euro, co otwiera przed uczniami i nauczycielami nowe możliwości rozwoju, współpracy międzynarodowej oraz zdobywania doświadczeń w europejskiej przestrzeni edukacyjnej.
W ramach projektu zrealizowane zostaną trzy mobilności do Chorwacji:
– dwa wyjazdy edukacyjne dla uczniów,
– jedna mobilność nauczycieli typu Job Shadowing, polegająca na obserwacji pracy zagranicznej szkoły i wymianie dobrych praktyk.
Projekt pozwoli uczestnikom rozwijać kompetencje językowe, społeczne i obywatelskie, poznawać kulturę innych krajów oraz budować świadomość przynależności do wspólnoty europejskiej. Będzie to również okazja do promowania naszej szkoły i miasta na arenie międzynarodowej.
Koordynatorkami projektu są Panie Renata Dziewit i Joanna Górnisiewicz.
To ważny krok w rozwoju naszej szkoły i początek nowego rozdziału w jej działalności międzynarodowej. Przed nami wiele inspirujących działań i niezapomnianych doświadczeń!

INFORMACJA W SPRAWIE PŁATNOŚCI ZA OBIADY

DRODZY RODZICE

INFORMACJA W SPRAWIE PŁATNOŚCI ZA OBIADY

 

W związku ze zbliżającym się końcem roku szkolnego2025/2025, prosimy o uregulowanie płatności za obiady Państwa dzieci. Do 08 lipca, na stronie szkoły, w zakładce stołówka, pojawi się ostatnia informacja o płatnościach za miesiąc VI/2026. Należy więc dokonać płatności w wysokości podanej kwoty, nie przekraczając ostatecznego terminu płatności tj. 15.07.2026 r. W przeciwnym razie będą się naliczały odsetki, a zaległość będzie ściągnięta windykacyjnie.

Nie ma możliwości, aby na karcie kontrahenta widniała zaległość na nowy rok szkolny. Zaległości muszą być w całości zapłacone.

Online with Czechia

Kto powiedział, że nauka j. angielskiego kończy się z końcem roku szkolnego?
W dniu 15 czerwca uczniowie klasy 8d odnowili kontakt z zaprzyjaźnioną szkołą z Czech 🇨🇿, z którą w ubiegłym roku zrealizowali projekt eTwinninng. Przed wakacyjnymi wyjazdami 😎 przyda nam się trening konwersacji angielskich online.
Ponadto, uczennice klasy 8d: Gabriela Bąk, Julia Blicharz i Helena Trzpis wykonały symbole amerykańskie🇱🇷, które ozdobiły jedną z klas. Ciekawe czy je rozpoznacie?
Fotogaleria >>>CLICK<<<

Podsumowanie konkursu czytelniczego Wielkiej Ligi Czytelników:

W klasach 1-3:
●Kategorię Mistrz Szkoły zdobyli:
1. Liliana Fijoł kl. 1a
2.Paweł Pszeniczny kl.1a
3. Iga Wiśniewska kl.1a
4. Julia Kądziela kl.1b
5. Oliwia Kalicka kl.1b
6. Hubert Skóra kl. 1b
7. Franciszek Radzik kl.1c
8. Łucja Skoczylas kl. 2b
9. Nela Padykuła kl.3b
10. Kamil Łyko kl.3b
11. Pola Szczerba kl 3b.
12. Leon Wiśniewski kl.3b
● Kategorię Aktywny Czytelnik zdobyły:
1. Hanna Herchel kl.3b
2. Olga Graniczka kl.3b
W klasach 4-6:
● Kategorię Mistrz Szkoły zdobyli:
1. Adam Wit kl. 4 b
2. Kinga Kozioł kl. 4b
● Kategorię Aktywny Czytelnik zdobyli:
1.Fabian Kowalczuk kl. 4b
2. Aleksandra Rucka kl. 4b
● Dyplom Uczestnika zdobyła:
Alicja Krysa kl. 4b
Koordynatorami konkursu w klasach 1-3 były panie: Dagmara Pszeniczna i Paulina Metlak, a w klasach 4-6 pani Małgorzata Maria Herchel.
Fotogaleria >>>CLICK<<<

Spotkanie z pszczelarzem w klasach drugich

Uczniów klas drugich odwiedziła pani pszczelarz z Pasieka Koniczynka, która opowiedziała o fascynującym życiu pszczół oraz pracy w pasiece.
Dzieci miały okazję zobaczyć narzędzia wykorzystywane przez pszczelarza na co dzień. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się także, jak powstaje miód oraz dlaczego pszczoły są tak ważne dla przyrody i człowieka. Największą atrakcją była możliwość przymierzenia stroju pszczelarskiego oraz obserwowania pszczół przez szybkę w specjalnym ulu, gdzie dzieci mogły zobaczyć, jak wygląda królowa – matka, pszczoły robotnice i trutnie.
Dziękujemy za odwiedziny.
Uczniowie byli zachwyceni, a sama wizyta – bardzo ciekawa i pouczająca!
Fotorelacja >>>CLICK<<<

Accessibility Toolbar